Купівля житла в новобудовах і як не стати жертвою шахраїв

 

Які є сучасні маркетингові технології аферистів у сфері новобудов та що повинне насторожити потенційного покупця?

Ризиковість ринку новобудов в Україні підтверджується сумною статистикою:  

  • понад 27% новобудов  – будуються без дозволу на будівельні роботи;
  • 34% – будуються без ліцензій на здійснення будівельної діяльності;
  • 33% –  будуються на землях без належного цільового призначення або без кадастрового номеру;
  • у 24% учасників будівництв наявний податковий борг;
  • 13% суб’єктів господарювання перебувають на стадії виконавчих проваджень [дані статті «Економічна Правда»; режим доступу: https://www.epravda.com.ua/news/2019/10/31/653165/].

Часто йдеться не просто про придбання квартири без технічних умови на електропостачання чи квартири у будинку, збудованому на земельній ділянці нецільового призначення. Йдеться про продаж шахраями житла, яке ніколи не буде збудоване чи здане в експлуатацію, заволодіння Вашими коштами без жодних зобов’язань зі сторони забудовника.

Шахраї вдаються до сучасних маркетингових технологій, які без належного юридичного аналізу можуть ошукати будь-кого, для заволодіння Вашими коштами під виглядом продажу житла.

“Гіркий досвід” жертви шахраїв або як “приспати пильність” покупця.

Такою жертвою шахраїв став п. Андрій (м. Львів), який знайшов здавалося б ідеальну квартиру у майбутній новобудові для своєї родини та ще й по хорошій ціні, як для Львова.

Андрій вирішив звернутись до офісу забудовника після того як місце «майбутньої» забудови огородили, розчистили від дерев, кущів і сміття, викопали котлован, завезли деяку будівельну техніку і почали вже забивати сваї. Періодично  протягом 2 місяців на земельні ділянці «майбутньої» новобудови велись активні підготовчі роботи, техніка активно їздила і перевозила землю туди-сюди, були робочі, які говорили, що квартири вже майже всі продані і залишилось лише кілька квартир, заохочували завітати в офіс забудовника чим пошвидше.

Багатообіцяючий офіс в центрі міста й реклама по всьому Львову, гучні заяви про «15 років» дозвіду забудовника на ринку нерухомості України,  приємні і красиві менеджери з продажу, які любязно надали всі «необхідні документи» і красиві презентації на це «майбутнє» житло, красивий буклет із візуалізацією будинку і площами, допомогли із вибором планування, говорили про вже збудовані обєкти в інших містах і «досвід» забудовника, а також відповіли на всі запитання – все це зробило свою справу.

Менеджер з продажу сказала, що обрана п. Андрієм квартира є останньою не проданою 1-кімнатною квартирою в цьому будинку з таким плануванням, а також те, що з нагоди «15-річчя забудовника» діє акційна дуже вигідна ціна, і в п. Андрія є лише 3 дні (з яких 2 робочі) для укладення договору і оплати за такою ціною.

Більше того, менеджер люб’язно запропонувала п. Андрію «зекономити» на банківській комісії 1 % від суми переказу і сказала, що кошти за житло можна оплатити готівкою, а взамін – забудовник дасть йому лист з підписом і печаткою, який підтверджуватиме здійснену оплату.

Після цього в п. Андрія таки закрались деякі сумніви і він подумав чи не варто звернутись до юриста для проведення аналізу документів новобудови і договору купівлі-продажу квартири.

Однак, через бажання «зекономити» на послугах юриста і створеного враження щодо «надійності» забудовника, робіт на земельній ділянці  і наданих забудовником стислих строків для «акційної ціни» п. Андрій так і не скористався послугами юриста по аналізу документів новобудови, забудовника і договору купівлі-продажу квартири. Тому став черговою жертвою шахраїв і придбав «житло», яке ніколи не буде збудоване.

Після підписання договору купівлі-продажу і сплати коштів, пройшло вже півроку, а будівництво «майбутнього» житла не просунулось дальше забитих свай, на земельній ділянці періодично ведуться «підготовчі роботи», з’являються робочі, які  активно копають, перевозять землю з одного кінця земельної ділянки в інший та роблять іншу «видимість активних робіт». В офісі забудовника, на питання п. Андрія вже не відповідали.

Після цього п. Андрій зрозумів, що щось тут «нечисто» і таки звернувся за юридичною допомогою.

Зясувалось наступне:

-забудовник має дозвіл лише на проведення підготовчих робіт на даній земельній ділянці (розчищувати від дерев, кущів і сміття), а не будівельних;

-забудовник навіть не подавав заяву на отримання дозволу на виконання будівельних робіт;

-договір оренди землі закінчується через рік, тобто через рік забудовник не буде мати права здійснювати взагалі будь-які роботи на даній земельній ділянці;

-технічні умови на електропостачання , газопостання і водопостачання відсутні;

-навіть якщо забудовних і буде здійснювати будівництво – цей житловий будинок не буде введений в експлуатацію та буде без комунікацій, оскільки буде збудовний без необхідних дозволів і погоджень ;

-по цьому забудовнику відкрито ряд кримінальних справ, ще задовго до підписання договору було проведено обшуки і виїмку печатки та установчих документів забудовника, окремі банківські рахунки арештовано;

– довідка забудовника про сплату коштів за житло не є розрахунковим документом, який підтверджує здійснену п. Андрієм оплату;

– навіть у разі перерахунку коштів п. Андрієм на банківський рахунок – такі кошти відразу перераховувались забудовником на рахунки третіх осіб, за відмивання доходів і несплату податків також порушено ряд кримінальних справ проти цього забудовника;

– у договорі не передбачено зобов’язання забудовника «ввести в експлуатацію» чи передати документи на право власності, а лише збудувати, строки будівництва нереально короткі (за 6 місяців звести багатоквартирний 9-поверховий будинок), немає конкретизації номера, поверха «майбутньої» квартири, не передбачено жодної відповідальності забудовника, немає пункту про повернення коштів ;

– інші обставини, про які можна писати окрему статтю.

 

 Які сучасні та найбільш дієві маркетингові технології аферистів?

Це яскраві інтернет-сайти, офіс в центрі, реклама по всьому місту, гучні заяви про 15 років “досвіду” забудовника на ринку нерухомості України,  приємні і красиві менеджери з продажу, надання красивих буклетів і презентацій під виглядом  «всіх необхідних документів»,  акційна ціна протягом останніх 1-3 днів, остання квартира бажаного метражу чи планування,  голослівні заяви про вже збудовані об’єкти в інших містах,  яскравий опис ходу будівництва (хоча таке не ведеться або є  незаконним) , а також  безліч реклами.

Ці та ряд інших «перевірених часом» технологій введуть в оману будь-якого покупця без належного юридичного аналізу документів професіоналами.

Інвестуйте мудро! Збережіть свої заощадження, час і нерви, купуйте житло без прихованих сюрпризів. Звертайтесь до професіоналів в сфері нерухомості –  Адвокатського обєднання ВАША ЧЕСТЬ і ВИ УНИКНЕТЕ ПРОБЛЕМ ТА ЗБЕРЕЖЕТЕ СВОЇ ВКЛАДЕННЯ.

 

Звертайтесь в Адвокатське обєднання ВАША ЧЕСТЬ за контактами:

Kyivstar +380(96) 2580135

Vodafone +38 (099) 420-80-81

E-mail: 103advocat@gmail.com

 

Залишити відповідь