Максимальний розмір відрахувань аліментів із оплати за цивільно-правовим договором

Багато хто стикається із питанням який максимальний розмір аліментів можна стягувати не із заробітної плати штатного працівника, а із виплат особі за цивільно-правовим договором. Особливо таке питання є актуальним, коли на одного боржника є кілька виконавчих документів.

Так, статті 26 Закону України “Про оплату праці” передбачає, що  при стягненні аліментів на неповнолітніх дітей розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

Тобто, максимальний розмір відрахувань при стягненні аліментів із заробітної плати є 70 відсотків.

Однак, Закон України “Про оплату праці” стосується лише виплати “заробітної плати” і  поширює свою дію лише на штатних працівників підприємства, які є найманими працівниками, та не поширює свою дію на осіб, які надають послуги чи виконують роботу за договором цивільно-правового характеру.

Так, в Листі Мінсоцполітики України від 23.05.2017 р. № 10620/0/2-17/13 зазначено, що сторонами трудового договору є працівник і роботодавець, а цивільно-правового  замовник і виконавець, а отже   законодавство про працю на такі відносини (за договором ЦПХ) не поширюється .

Щодо використання праці фізичних осіб за договорами цивільно-правового характеру

Як діяти у такому випадку і чи максимальний розмір відрахувань на аліменти такий ж як із заробітної плати?

Стаття 70 Закону України “Про виконавче провадження” ( https://zakon.rada.gov.ua/laws/show/1404-19#Text ) розрізняє відрахування із заробітної плати, пенсії, стипендії та інших доходів боржника.

Тобто оплата за договором цивільно-правового характеру відноситься до “інших доходів” боржника.

Частина 3 статті 70 Закону України “Про виконавче провадження” передбачає, що загальний розмір усіх відрахувань під час кожної виплати заробітної плати та інших доходів боржника не може перевищувати 50 відсотків заробітної плати, що має бути виплачена працівнику, у тому числі у разі відрахування за кількома виконавчими документами. Це обмеження не поширюється на відрахування із заробітної плати у разі відбування боржником покарання у виді виправних робіт і стягнення аліментів на неповнолітніх дітей. У таких випадках розмір відрахувань із заробітної плати не може перевищувати 70 відсотків.

Відтак, якщо максимальний розмір аліментних відрахувань із заробітної плати становить 70%, то максимальний розмір відрахувань з “інших доходів боржника” —  становить 50%.  

У будь-якому випадку, рекомендовано роботодавцю мати “на руках” документальне обгрунтування для здійснення відрахувань у тому чи іншому розмірі. Таким обнгрунттуванням може бути відповідь конкретної виконавчої служби на запит чи адвокатський запит. 

 

Адвокатське об’єднання «ВАША ЧЕСТЬ» допоможе в супроводі підприємницької діяльності Вашого підприємства і кваліфіковано захистить порушені права.

 

Залишити відповідь