Перевірка інвестицій та як відрізнити “можливість доходу” від шахрайства

Як перевірити чи запропонована схема інвестицій дійсно принесе дохід та не позбавить можливості повернути інвестовані кошти? Що  свідчить про шахраїв  та високий ризик втрати інвестиції?

Сьогодні  Інтернет рясніє оголошеннями про “пасивний дохід” та отримання щомісячного доходу від 1,1 %  до 100% від розміру інвестицій. Різке падіння ставок на гривневі депозити у банках, дуже низькі відсотки на валютні депозити та велика кількість ризикових новобудов  лише сприяють пошуку людьми інших об’єктів для інвестицій та джерел отримання “пасивного доходу”.

Сучасні маркетингові технології (багатообіцяючий офіс, реклама, дорогий і грамотно оформлений веб-сайт, гучні заяви про роки досвіду та вже задоволених інвесторів, красиві презентації про цей «дохід», красиві буклети/візиткитощо) лише допомагають шахраям ввести в оману пересічних людей.  

Більшість із пропозицій не лише не принесе очікуваного доходу, але й дасть змогу аферистам заволодіти Вашими коштами, часто – цілком “законним” способом.

Як не стати жертвою та інвестувати у справді дохідну справу?

Об’єкт інвестицій ( в т. ч. бізнес-проект, схема, бізнес-партнери) в кожному конкретному випадку мають перевірятись та аналізуватись окремо.

Однак, є ряд схожих ознак, які дадуть Вам зрозуміти, що швидше за все перед Вами стоїть шахрай, який хоче забрати Ваші “кровно зароблені”, а не дати заробити.

Ознаки інвестиційного проекту, які свідчать про шахрайство:

 1. Відсутність договірних відносин. Ваш бізнес-партнер (фізична чи юридична особа) відмовляється укладати з Вами інвестиційний договір, договір про співпрацю чи інший вид договору,  в якому передбачені всі необхідні умови (в т.ч. щодо передачі коштів, строку і порядку отримання доходу, повернення коштів).
 2. Невигідні чи неприйнятні договірні умови. Наприклад, у договорі відсутня взагалі або мінімальна відповідальність Вашого бізнес-партнера. Форс-мажорні обставини, до яких відносять ряд подій, що дозволять “законно” не давати доходу чи не повертати кошти. При цьому відсутній пункт, що у разі настання форс-мажору, інвестовані кошти повертаються інвестору.
 3. Відмова укласти договір, відмова внести зміни в договір, внесення змін будь-якого змісту в договір за дуже короткий час та практично без погодження. Якщо Ваш бізнес-партнер справді хоче Вам виплатити відсотки та повернути отримані кошти – тоді він не повинен боятись закріплення договірних відносин на папері чи внесення змін в договір. На противагу, якщо він готовий змінити ледь не півдоговору і прописати будь-яку відповідальність без консультації свого юриста чи за дуже короткий час – значить йому все одно, що Ви прописуєте в договорі і на яких умовах.
 4. Передача коштів готівкою, а не перерахунок через банк . При цьому, Ваш партнер відмовляє Вас робити безготівковий розрахунок, посилаючись на «значну банківську комісію». Відсутність документів, що підтверджують передачу коштів. Невірне призначення платежу чи відсутність призначення взагалі.
 5. Відсутність у бізнес-партнера ліцензій/дозволів на здійснення певного виду діяльності. Для прикладу, потрібна спеціальна ліцензія для здійснення резидентами майнових інвестицій за межами України. Також, законодавством України є передбачені обмеження і заборони для здійснення певного виду інвестицій за кордоном. При цьому, в більшості країн ЄС будь-які перекази коштів чи навіть поповнення особистих банківських рахунків на суми, більші 2000 євро, заморожуються до  “з’ясування джерела походження коштів” контролюючими органами.
 6. Відсутність оподаткування. Не варто забувати, податок на дохід як за межами України, так і в Україні. Тому, якщо Ваш бізнес-партнер  говорить про дохідну схему, але при цьому не готовий детально говорити яким чином уникає сплати податків  чи закордоном чи в Україні , говорить загальними фразами  – тоді, швидше за все, перед Вами шахрай.
 7. Свіжа реєстрація юридичної особи або ж недавнє придбання давньої ічистоїюридичної особи для реклами “досвіду”. Це дає “чисту” історію про компанію в реєстрах судових рішень, виконавчих проваджень, боржників, компромат чи судові позови ошуканих людей ще не видно.
 8. Засновники є засновниками сотні інших компаній. Засновники чи бенефіціари мають негативну судову історію. Бенефеціари – офшорні зони.
 9. Фізична особа – бізнес-партнер не має жодного зареєстрованого на собі нерухомого майна, відносно нього велись судові чи виконавчі провадження . У разі проблем, за відсутності майна з нього практично неможливо буде (не буде з чого) стягнути вкладені кошти.
 10. Відмова предявляти бізнес-партнера свій паспорт (для перевірки особи і вклеєної фотографії) чи інші документи.
 11. Нереальні відсотки. Якщо відсоткові ставки у банках коливаються 25-30% річних, а Вам пропонують від 50% до 500% річних – в чому вигода? Чому бізнес-партнер не піде і не візьме в банку кредит ?
 12. Псевдокупівля товару: видача бізнес- партнером сертифікату на право отримання товару замість інвестованих коштів. При цьому цей “сертифікат” видно лише при реєстрації на конкретному сайті . Жодної конкретизації товару : серійний номер, адреса місцезнаходження, на чиєму балансі перебуває і т.п.
 13. Позитичні відгуки неіснуючих користувачів. Якщо користувач зареєструвався лише сьогодні, компанія бізнес-партнера зареєстрована 3 місяці тому, а у відгуках пише про “реальне отримання доходу вже 6 місяців” – значить щось тут не так.
 14. Прихована реклама в інших коментарях. Часто на фінансових сайтах люди питають про дійсність тієї чи іншої схеми інвестицій, про те чи хтось вже отримував дохід, чи хтось може порекомендувати, чи вчасно все виплачують.Відповідь на такі коментарі фактично і може бути прихованою рекламою за прикладом: “ця схема кидає людей, але я знайшов для себе інший кращий об’єкт для інвестицій”. Після запитання “що це за інша вигідна схема” людина “попадає на наживку”, починають рекламувати і нав’язувати свою схему.

Як справді примножити і вберегти свої заощадження, а не стати жертвою шахраїв?  Відповідь проста : звернутись за юридичним аналізом схеми інвестицій до адвокатів Адвокатського об’єднання “ВАША ЧЕСТЬ”, які вже викрили не один десяток  шахраїв і врятували кошти багатьох клієнтів. Звичайно, Ви можете звернутись до знайомого юриста, однак ціна такого рішення може бути занадто високою.

Що ми пропонуємо (ціна 2600 грн.) :

 • Перевірка документації на запропоновану схему інвестицій: щодо законності, оподаткування, наявності судових спорів, підставності запропонованого розміру доходу, порядку сплати інвестицій, нарахування відсотків та порядку повернення інвестованих коштів.
 • Інтернет-розслідування відомостей про потенційних партнерів – юридичних осіб : наявності у них необхідних ліцензій/дозволів на ведення певного виду діяльності, розмір статутного фонду, засновників, дати заснування і керівних органів, кількість юридичних осіб та вид діяльності компаній, якими володіють засновники, бенефіціарів, наявності податкового боргу та відкритих виконавчих проваджень, судових спорів, перевірка на предмет банкрутства чи перебування у стані припинення (ліквідації).
 • Перевірка відомостей про потенційних партнерів – фізичних осіб: паспорта, довіреності, чи є у власності нерухоме майно, чи велись відносно них судові чи виконавчі провадження, чи є в реєстрі боржників.
 • Аналіз умов договору (інвестиційного договору, договір про співпрацю чи іншого виду договору, на підставі якого будуть здійснюватись інвестиції) та консультація щодо нього: роз’яснення можливих ризиків і “підводних каменів”, дослідження гарантій Клієнта на отримання обіцяних відсотків та повернення інвестованих коштів у разі порушення бізнес-партнером обов’язків чи неповідомлення всієї інформації, аналіз відповідальності, перевірка умов на предмет відповідності нормам чинного законодавства.
 • Пропозиція нових і найбільш вигідних для Клієнта положень до договору (інвестиційного договору, договір про співпрацю чи іншого виду договору, на підставі якого будуть здійснюватись інвестиції), узгодження внесення таких змін в договір.

Звертайтесь в Адвокатське обєднання ВАША ЧЕСТЬ

за контактами:

Kyivstar +380(96) 2580135

Vodafone +38 (099) 420-80-81

E-mail: 103advocat@gmail.com

 

 

Залишити відповідь