Підстава 2 для скасування нарахованої пені, штрафу і визнання недійсним “карткового” кредиту: незрозумілість пересічному споживачу умов кредитування.

Як захистити себе від свавілля банків і нарахованої пені та штрафів, які дуже часто перевищують сам борг в декілька разів?

Клієнт для отримання кредитної картки заповняє заяву, в якій дрібним шрифтом пише його згода про те, щоклієнт ознайомився (-лась) і згоден (-на) з Умовами та Правилами надання банківських послуг , а також з Тарифами банку, які були надані клієнту для ознайомлення в письмовому вигляді. Умови та Правила надання банківських послуг розміщені на офіційному сайті банку. Клієнт зобовязується виконувати вимоги Умов та Правил надання банківських послуг , а також регулярно ознайомлюватись з їх змінами на сайті банку.”

Тобто Клієнт, заповнюючи у банку заяву для кредитування, повинен підтвердити, що ознайомився і повністю згідний з кількома сотнями сторінок Умов та правил надання банківських послуг, які є на сайті банку.

До  того ж, Клієнт в своїй заяві зобов‘язується регулярно ознайомлюватись зі змінами таких Умов та Правил надання банківських послуг на сайті банку.

Однак, при відкритті Умов та правил надання банківських послуг, а також Тарифів банку за вказаним в заяві посиланням на сайт банку – пересічний споживач банківських послуг фактично не може ефективно бути проінформованим про умови кредитування за конкретним кредитним договором, оскільки Умови та правила надання банківських послуг це документ на кілька сотень сторінок, що стосується усіх аспектів надання банківських послуг та потребує як значного часу, так і відповідної фахової підготовки для розуміння цих правил.

Зміни в ці Умови та правила надання банківських послуг вносяться кожного місяця (або й частіше). При цьому на сайті банків немає документа, який би показав Клієнтам які саме пункти зазнали змін, а просто з’являється оновлена редакція Умов та правил на кілька сотень сторінок.

Тарифи банку також містять умови різних кредитних ставок, за різні періоди та для різних карток.

Тобто пересічний споживач банківського кредиту фактично не є проінформованим про умови кредитування .

Дана позиція висловлена  Великою Палатою Верховоного суду, яка 09 липня 2019 року у справі № 342/180/17  винесла Постанову  [Режим доступу: http://www.reyestr.court.gov.ua/Review/82937856]

Велика Палата Верховного Суду, розглядаючи справу по суті, дослідила, що кредитний договір укладався на підставі договору оферти розробленої ПриватБанком. Що її умови повинні бути чіткими і зрозумілими для споживача таких послуг. Велика Палата зауважила, що у заявці на приєднання відсутні умови щодо процентної ставки та відповідальності за прострочення платежів.

У вказаній вище Постанові Верховний суд вирішив:

 “З урахуванням основних засад цивільного законодавства та необхідності особливого захисту споживача у кредитних правовідносинах, Велика Палата Верховного Суду зауважила, що пересічний споживач банківських послуг з урахуванням звичайного рівня освіти та правової обізнаності, не може ефективно здійснити свої права бути проінформованим про умови кредитування за конкретним кредитним договором, який укладений у вигляді заяви про надання кредиту та Умов та правил надання банківських послуг, оскільки Умови та правила надання банківських послуг це значний за обсягом документ, що стосується усіх аспектів надання банківських послуг та потребує як значного часу, так і відповідної фахової підготовки для розуміння цих правил тим більше співвідносно з конкретним видом кредитного договору.”

 

Інші перевірені на практиці способи оскарження нарахованих пені, штрафу і визнання недійсним “карткового” кредиту дивіться в інших Наших статтях.

У будь-якому випадку, всі документи, які банк пред’являє до суду для стягнення із Клієнта нарахових пені, штрафу, боргу потребують аналізу адвокатами для з’ясування всіх обставин справи.

Адвокати Адвокатського об’єднання “ВАША ЧЕСТЬ” допоможуть Вам ефективно захистити свої кошти, оскільки мають значний досвід в скасуванні нарахованих банками пені, штрафу і визнання недійсними “карткових” кредитів. 

 

Залишити відповідь