Підстава 3 для скасування нарахованої пені, штрафу і визнання недійсним “карткового” кредиту: пуста графа про розмір встановленого кредитного ліміту в заяві про оформлення кредиту або встановлення / збільшення кредитного ліміту за ініціативою банку

Як захистити себе від свавілля банків і нарахованої пені та штрафів, які дуже часто перевищують сам борг в декілька разів?

Адвокати Адвокатського об’єднання “ВАША ЧЕСТЬ” мають значний досвід в скасуванні нарахованих банками пені, штрафу і визнання недійсними “карткових” кредитів. Будемо раді поділитись цим досвідом з Вами і допомогти у боротьбі проти свавілля банків.

Ось продовження статтей про підстави для визнання недійсним “карткового” кредиту і скасування нарахованої пені, штрафу.

Пуста графа про розмір встановленого кредитного ліміту у Заяві про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг

Багато хто стикався із проблемою нав’язування банками кредитних карток Клієнтам, які звертались для отримання інших банківських послуг.

Наприклад, при оформленнні зарплатної картки «одним пакетом» оформляють і кредитну картку.

При цьому, працівники банків повідомляють Клієнтам умови кредитування вибірково й поверхнево, маючи на меті сприяти користуванню кредитними коштами.

Або ж працівники деяких банків, при оформленні зарплатних карток взагалі без погодження з Клієнтами встановлюють на цих картках кредитний ліміт – можливість знімати окрім наявних зарплатних коштів ще кредитні кошти.

Клієнт, не підозрюючи нічого, перевіривши стан рахунку, окрім наявної на рахунку зарплати бачить доступними для зняття ще кредитні кошти. Зрадівши, що «йому підвищили зарплатню» і на зарплатній картці коштів більше, ніж мало бути, Клієнт починає використовувати кредитні кошти. Однак, при наступних надходженнях зарплати на картку з’ясовується, що коштів стає все менше і менше, нараховується пеня, штрафи, Клієнту починають приходити смс-повідомлення з вимогами погасити борг, про який Клієнт навіть не знає.

 Варто пам’ятати, що пуста графа встановленого кредитного ліміту (де він має бути зазначений) в Заяві про приєднання до Умов та Правил надання банківських послуг підтверджує той факт, що Клієнт не звертався до банку з проханням про видачу кредиту, оскільки сума бажаного кредитного ліміту не визначена.

Окрім цього, можуть бути інші підстави для оскарження нарахованих пені, штрафів і кредитного договору, зокрема:

  • пуста графа в Заяві щодо виду кредитування/ виданої кредитної карти або не відповідність фактичним обставинами (Наприклад, заповнено “Універсальну”, а  фактично видано картку “GOLD” з більшим кредитним лімітом) ;
  • самовільне і безпідставне встановлення або збільшення банком кредитного ліміту.

Як правило в Заяві Клієнт зазначає особисті дані щодо рівня щомісячного доходу, джерел надходження доходів. Однак, на підставі чого банк встановлює або збільшує кредитний ліміт до 30 тисяч гривень (з 55-данним “пільговим” періодом погашення)  Клієнту із зарплатою 4000 грн./міс., який до того ж не має  інших джерелах доходів?

Тобто, ще при встановленні кредитного ліміту банк фактично усвідомлює неможливість повернути споживачем кредиту в розмірі 7,5 місячних заробітних плат вчасно (до спливу пільгового періоду), без нарахування штрафних санкцій (процентів за користування, пені, штрафу), знає про скрутне фінансове становище споживача.

Інші перевірені на практиці способи оскарження нарахованих пені, штрафу і визнання недійсним “карткового” кредиту дивіться в інших Наших статтях.

У будь-якому випадку, всі документи, які банк пред’являє до суду для стягнення із Клієнта нарахових пені, штрафу, боргу потребують аналізу адвокатами для з’ясування всіх обставин справи.

Адвокати Адвокатського об’єднання “ВАША ЧЕСТЬ” допоможуть Вам відновити справедливість.

Залишити відповідь