Повернення 1% збору, сплаченого до Пенсійного фонду, при придбанні першого житла як в новобудовах, так і на ринку вторинної нерухомості

При придбанні нерухомого майна за договором купівлі-продажу кожен із нас постає перед обов’язком сплати 1% від вартості придбаного житла до органів Пенсійного фонду.

Але, законодавством (підпункт 9 статті 1 Закону України «Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування»; пункт 15-1 Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого Постановою Кабінету Міністрів України від 03.11.1998р. №1740.) передбачено, що від сплати 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування від вартості придбаного нерухомого майна звільняються : 1) громадян, які придбавають житло вперше; 2) громадяни, які придбавають житло і перебувають у черзі на одержання житла .

Хто звільняється від сплати 1% вищевказаного збору? Що таке «вперше придбане житло» ?

Звільняються від сплати ті, хто саме про «придбав» (за кошти) житло вперше. 

 Тобто, якщо Ви до придбання володіли приватизованим житлом, успадкованим чи подарованим житлом, але пізніше вперше в житті купили житло (квартиру чи будинок) – то Ви маєте право на повернення 1% збору, сплаченого до Пенсійного фонду.  

«Пільги» по сплаті збору має лише перше житло (квартира, будинок), а ті хто купив комерційну нерухомість, гараж, підвал тощо не звільняються від сплати 1% збору до Пенсійного фонду.

Чому нотаріуси відмовляються посвідчувати договори купівлі-продажу без сплати збору?

Доводити нотаріусу, що житло придбане вперше і Ви звільняєтесь від сплати 1% збору буде безрезультатним. Оскільки всі нотаріуси мають право нотаріально посвідчити договір купівлі-продажу нерухомого майна лише за наявності документального підтвердження сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з операцій купівлі-продажу нерухомого майна (згідно пункту 15-3. Порядку сплати збору на обов’язкове державне пенсійне страхування з окремих видів господарських операцій, затвердженого Постановою КМУ від 03.11.1998 р. №1740.

Крім того, відсутній механізм для перевірки нотаріусом чи Ви справді купуєте житло вперше чи ні, а зміни в сфері реєстрації нерухомості за роки незалежності ускладнюють як сам процес такої перевірки, так і доведення.

Яким чином повернути 1% збору від вартості житла, сплаченого  до Пенсійного фонду України?

Пенсійний фонд України не володіє інформацією придбали Ви житло вперше чи ні, тому відмовляє у поверненні безпідставно сплаченого збору при зверненні громадян . 

Єдиним шляхом є звернення до суду із позовом та оскарження такої відмови Пенсійного фонду у суді.

Якщо Ви бажаєте повернути свої кошти, але не хочете самостійно «оббивати пороги» державних органів і йти до суду, збирати докази придбання житла вперше –  Ми Вам допоможемо ГАРАНТОВАНО і максимально ШВИДКО повернути кошти.

Адвокати Адвокатського обєднання «Ваша Честь» мають значний досвід у поверненні Клієнтам сплаченого 1% збору на обов’язкове державне пенсійне страхування від вартості придбаного житла. У Нас 100% позитивних судових рішень про повернення нашим Клієнтам вказаного вище збору.

Чи обмежений термін повернення коштів?

З моменту сплати 1% збору для звернення до Пенсійного фонду  не повинно минути більш як 1095 днів (3 роки). 

Які документи надає Клієнт для повернення коштів?

  1. оригінал квитанції про сплату  збору до Пенсійного фонду України.
  2. копію паспорта та ідентифікаційного номеру
  3. довідку з банку (можна електронну) з реквізитами рахунку, на який повернути кошти
  4. копію договору купівлі-продажу житла

Також, для представництва інтересів, між Клієнтом та  Адвокатським об’єднанням «Ваша Честь» укладається договір про надання правової допомоги, який захищає довірену Клієнтом інформацію адвокатською таємницею. 

Всі інші заяви, запити, інформаційні довідки та інші документи, необхідні для подання позовної заяви до суду і для повернення коштів на рахунок Клієнта, підготують і витребують Наші адвокати.

Що роботи якщо Ви не можете знайти оригінал квитанції про сплату збору?

Засвідчену банком копію квитанції можна отримати у банківській установі при сплаті такого збору або ж попросити засвідчити нотаріуса, що посвідчує таку операцію з придбання нерухомості.

Але якщо Ви не можете знайти оригіналу чи засвідченої копії квитанції – Вам потрібно звернутись до нотаріуса, який посвідчував операцію з придбання житла. У нотаріуса завжди зберігається копія такої квитанції, тому нотаріус зможе Вам її надати і засвідчити.  

Скільки часу триває повернення вказаного вище збору?

Процес повернення сплаченого 1% збору триває до 6 місяців з моменту отримання відмови Пенсійного фонду у поверненні сплаченого збору.

Що входить до послуг адвоката?

  • отримання доказів про придбання особою житла вперше: скерування адвокатського запиту, отримання витягу з реєстрів;
  • підготовка і подання заяви до відповідного управління Пенсійного фонду про повернення сплаченого збору; отримання відповіді Пенсійного фонду;
  • підготовка і подання до суду позовоної заяви;
  • контроль за станом судової справи, у разі розгляду справи судом з викликом сторін  – участь у судових засіданнях;
  • отримання судового рішення;
  • отримання подання у Пенсійному фонді про повернення сплаченого збору;
  • підготовка і скерування заяви до органу Казначейства про повернення Клієнту сплаченого збору;
  • отримання виконавчого листа про повернення клієнту судових витрат;
  • підготовка і скерування заяви до органу Казначейства про повернення Клієнту судових витрат за рахунок бюджетних асигнувань Пенсійного фонду.

Ми допоможемо Вам ГАРАНТОВАНО і максимально ШВИДКО повернути Ваші кошти. У нас 100% позитивних судових рішень про повернення нашим Клієнтам вказаного вище збору.

За більш детальною інформацією звертайтесь в Адвокатське обєднання ВАША ЧЕСТЬ за контактами:

Kyivstar +380(96) 2580135

Vodafone +38 (099) 420-80-81

E-mail: 103advocat@gmail.com

Залишити відповідь